Asi už tak někdy v pětatřiceti jsem začala šílet, že stárnu. Pozorovala jsem každou přibývající vrásku a byla přesvědčená o tom, že ve čtyřiceti budu vyřízená. Buď si prostřelím hlavu nebo si aspoň nastřelím nový vlasy.. A napíchám se botoxem a vůbec, jak tuhle potupu přežiju?

Když se kulatiny blížily, rozhodla jsem se, že se tomu teda postavím čelem a stane se ze mě seriózní paní. Začala jsem se obloukem vyhýbat obchodům typu NewYorker (kde jsem do té doby nakupovala) a pořídila jsem si outfit hodný mého věku. Něco ve stylu pěkně střižené jednoduché šedivé šatičky.

Samozřejmě, že nešlo jenom o oblečení. Přemýšlela jsem taky o tom, že nejspíš budu muset skončit se snowboardem, protože to je výsada mladých a na prkně budu trapná (přestože jezdím asi 15 let). Na žádnou diskotéku taky už nepáchnu a budu jenom sedět doma (muž se radoval . Libovala jsem si, že ve svém pokročilém věku ještě nenosím brýle a dobře vidím! O tom, kolik mi je, jsem skoro všem lhala a ti, co to věděli, tak jsem je donutila – pod výhrůžkou smrti (o které jsem byla přesvědčená, že na mě už za rohem číhá), aby lhali se mnou. Takže z mého mladšího bratra se rázem stal bratr starší (no vypadá na to.., promiň..). A když se mě malý syn zeptal, kolik mi je a já mu odpověděla, dost se divil, protože to samé jsem přeci říkala minulý rok..).


Pokud se tvrdí, že člověku je tolik, na kolik se cítí, musím holt konstatovat, že mi je asi tak čtrnáct. Proto jsem šedivé šatičky brzy vyhodila, snowboard namazala a rozhodla se, že se s věkem mazat nebudu. Stárnutí není něco, za co bychom se měli stydět a proč bychom se měli schovávat. Máme víc zkušeností, někdy se z nich poučíme, někdy ne, ale svět se kvůli tomu nezhroutí. Nezhroutí se ani z toho, když budem dělat věci, co nás baví a těší, bez ohlížení se na to, co řeknou proboha lidi..

Nikdy není pozdě na: COKOLIV. A tak se jmenuje i můj nový Instagram, kde vám ukážu, že fakt nikdy není pozdě na.. A můžete se k tomu přidat. Protože nikdy není ani pozdě na: založit si Instagram. A nebo si koupit šedivý šatičky. A nikdy není pozdě ani na růžový vlasy :D.

Protože – proč ne? 

Simona Votyová

Zobrazit všechny články

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *