Do světa vyplul charitativní kalendář Pod hvězdami nadace Šťastná hvězda a také můj román Provařená. Co mají společného? Např. to, že v kalendáři i v knize vystupuje rocker. A možná právě proto se stal kmotrem tohoto dvojitého křtu Petr Kolář? Kromě něj ale v kalendáři pózovali další umělci, např. i zpěvák Michal David, který se taktéž ujal křtění.

V předvánoční čas se nejen křtilo, ale také se rozdávaly dárky. Ivan Pilip z nakladatelství Bourdon, které román Provařená vydává, věnoval ředitelce nadace Šťastná hvězda Aleně Skovajsové šek na 20 000 Kč. Kromě toho nadaci poputuje i výtěžek z této knihy.

Akce se konala pod hvězdami na lodi Pivovar. Proto se nabízela otázka, zda by zúčastnění umělci byli schopni pro dobrou věc skočit i přes palubu. Všichni do jednoho potvrdili, že ano. Ale nikdo to nevyzkoušel a to ani po pár panácích..:))

„Když se vám život vymkne z rukou“, tak zní podtitul románu Provařená. „Že se něco takového může stát každému z nás, dobře víme. Proto je potřeba podat pomocnou ruku těm, jejichž životy právě „vymknuté“ jsou,“ řekla Alena Skovajsová, která sama ví, jaké to je bojovat s těžkou nemocí svého dítěte. Právě proto před několika lety založila nadaci. „Protože vymknutý život bolí daleko víc, než vymknutý kotník,“ říkám já. Samozřejmě s notnou mírou nadsázky. Ale o „vymknutém životě“ vím ledacos, ostatně ve své knize čerpám i z osobních zkušeností se závislostmi svých blízkých.

Všem přejeme, aby se u kormidel svého života drželi pevně, a i když někdy nastanou bouře, věřte, že se nakonec najde maják, který vám posvítí na cestu. Šťastnou plavbu!

Moc děkuju Aleně, se kterou se dlouho známe za to, že je taková jaká je a pomáhá. Děkuju kmotrům, že si na nás našli čas, přestože toho mají teď obzvlášť hodně. Děkuju nakladatelství Bourdon, že si všimli nejen mého románu a vydali ho, ale také za to, že se jim líbil nápad podpořit nadaci a nejít jen tou klasickou cestou běžného křtu. Děkuju všem, kteří na křest přišli.

Kalendář, který se fotil v ateliéru Vedralová zakoupíte v e-shopu nadace. Knihu v knihkupectvích nebo v e-shopu nakladatelství Bourdon.

Tady REPORTÁŽ ze křtu.

K knize vznikla i PÍSNIČKA.

Simona Votyová

View all posts

1 comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *