Být ženskou to znamená každodenní frmol. Ráno chvátá do školky, rozváží děti do školy nebo zírá do tváře nevyspalému puberťákovi, který zaspal a chce hodit aspoň na druhou hodinu. Jo a taky by se šiklo, kdyby dostal nějakou sváču a kapesné.

V práci uzávěrka, inventura, porada, schůzka s klientem, pohovor u nadřízeného. Do toho deset telefonátů od dcery, že zapomněla taneční dres a musí ho nutně mít. Je to otázka života a smrti. Manžel píše smsku s dotazem, kde má tu modrou košili. Šéf se ptá, jestli počítá s tím, že dnes zůstává déle. Paní učitelka ze školky volá, že syn má vši.
A pak další rozvoz. Dětí z družin a na kroužky. Mezitím rychle na nákup. Šup, šup, doma čeká další šichta. Myčka, pračka, úkoly, večeře. Studenou nikdo jíst přeci nebude.. Jo a dcera drží vlastně dietu, takže ještě udělat salát.
Večer místo sexy hrátek žehlení prádla a rychle na kutě načerpat síly na další den. Bude se totiž lovit mamut.. A pak ještě porcovat a vařit.
Ke všemu zrcadlo říká, že už to dávno není takové, jak to bývalo. Vrásky kolem očí a celulitida na stehnech. Tak tohle je normální ženská. Není to žádná modelka z časopisu. Ani super žena. Však to nejspíš znáte…

pocitac

A jestli ne, tak se máte. A nebo možná ani nemáte.. Já ulítaná jsem a moje kamarádky taky. Třeba novinářka Andrea Ježková a fotografka Jana Hozová.  A tak jsme daly naše blonďaté hlavy dohromady a řekly si, že když se s tím nedá zas tak moc bojovat, (protože válet se týden ve wellnessu je sice fajn pomyšlení, ale jaksi ne zcela reálné) tak se ulítáme ještě víc.

Vymyslely jsme kalendář Ulítaná, na kterém budou samé ulítané ženské opravdu létat. A aby to nebylo jen tak pro nic za nic, výtěžek půjde na dobrou věc. Resp. ho dáme jedné ulítané mamince Nadje Prin, jejíž jedenáctiletý syn bojuje s leukémií a to už podruhé. Poprvé ji měl ve třech letech. Víte kolik dá stát měsíčně takové mamince, která musí denně pobývat se synem v nemocnici a nemůže pracovat, navrch nemá skoro nikoho, kdo by jí pomohl? Zhruba tolik, za kolik si koupíte jedny parádní boty na zimu.. Paní Nadja je pod patronátem nadačního fondu Šťastná hvězda a tak jsme se všichni spojili.

letajici_bruneta

Takže abych se vrátila k ulítanosti. Nejdřív náš nápad vypadal jednoduše, ale pak začal šrumec. Všechno zrealizovat stojí poměrně dost času a úsilí. Takže si teď plácáme po zádech, že jsme to nakonec zvládly.

A mimo jiné jsme se u toho i pobavily. Chcete prozradit, jak se fotí levitující fotky? Asi tak, že visíte někde na žebříku nebo se válíte po stole v nepřirozené pozici, ve které vás bolí všechny svaly a to i ty, o kterých jste nevěděly, že je máte. A naše šikovná grafička Petra Málková si s tím pak vyhraje. U focení nesmí chybět samozřejmě stylista, ten náš se jmenuje Martin Gruntorád a dohlížel na to, abychom vypadaly trochu k světu. Maskérky – Rini Leman a Adéla Vopavová se snažily o totéž. A myslím, že se jim to povedlo.

Ve štychu nás nenechala ani Adéla Gondíková, která je tak ulítaná, že naši nabídku být patronkou kalendáře prostě nemohla odmítnout.

Jak se fotilo:

14369886_1446392778720940_884411232356364504_n 14355724_1446392772054274_6799080087773434718_n _mg_5923a _mg_3743a _mg_3417a _mg_3203a

A co z toho například vzniklo:

image001psi image004 image001andrea adela

Kalendář vel. A3 lze koupit za 200 Kč zde.

Simona Votyová

Zobrazit všechny články

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *